Duma i uprzedzenie

Duma i uprzedzenie

Literatura piękna obca

Wydawnictwo: Wydawnictwo Zielona Sowa
Liczba stron: 376
Rozmiar 2,3 MB
Data premiery: 2013-04-04
Tytuł: Duma i uprzedzenie
Autor: Austen Jane
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zielona Sowa
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 376
Data premiery: 2013-04-04
Rok wydania: 2009
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 12970100

Historia elizabeth bennet i pana darcy'ego to historia przezwyciężania dumy i uprzedzeń obojga bohaterów, ich dojrzewania do porozumienia i szczerej miłości. Elizabeth była ulubioną bohaterką jane austen, która pisała do siostry, że nie zniosłaby, gdyby ktoś nie polubił tej postaci. Duma i uprzedzenie Pdf. Ostrzega też przed konsekwencjami przyjęcia "prawdy od pierwszego wejrzenia", uznania czegoś od razu, bez poznania uczuć i motywów osądzanego. Duma i uprzedzenie Ebook. Wolno przypuszczać, że obdarzyła ją wieloma własnymi rysami. . Pisarka podważa w powieści wiarę w miłość od pierwszego wejrzenia i ostrzega tych, którzy w takową uwierzą. W dumie i uprzedzeniu niemal każdy z bohaterów pochopnie ocenia innych, by stopniowo zmieniać o nich zdanie, gdyż dopiero z czasem ujawniają się prawdziwe intencje i zarówno dobre, jak i złe cechy charakteru. duma i uprzedzenie była przebojem literackim wiosny 1813 r.

Komentarze

Justyna

Justyna

Fantastyczna książka!:)

Adam Żyła

Adam Żyła

Polecam

hype

hype

Duma i Uprzedzenie hm co ja mogę napisać o tej książce najtrafniejsze słowo to chyba ' wspaniała' natrafiłem na DiU przez przypadek czytając coś innego , początek średnio mnie porwał , kartką za kartką stało się , lektura zawładnęła dlaczego? głównie ze względu ,że jest napisana w ciekawym klimacie , dość lekko i przyjemnie się czyta najbardziej mnie chyba zaskoczyło to,że autorka Jane Austen używa w niej paru zapomnianych w naszych czasach słów [ zaiste. lekkomyślność itd'') polecam wszystkim którzy lubią klasykę a niewątpliwe Duma i Uprzedzenie się do niej zalicza :)

ajaks2931

ajaks2931

Była to bardzo spóźniona lektura, gdyż dopiero niedawno sięgnęłam po książki Jane Austen.Teraz wiem, że zrobiłam błąd, nie zaczynając poznawania tej autorki właśnie od "Dumy i uprzedzenia".

Iga Piątkowska

Iga Piątkowska

Historia przedstawiona w lekki, przystępny dla czytelnika sposób, więc niech nie zraża się ten, kto spodziewa się ciężkiej lektury. Historia zarówno bawi jak i wzrusza, a różnorodność postaci nie pozwala się nudzic. Klasyk gatunku jest w tym przypadku jak najbardziej odpowiednim tytułem. Jest to powieść, do której długo się zabierałam, a od teraz jest jedną z moich ulubionych.

Joanna Zielińska

Joanna Zielińska

Klasyka, której nie można nie przeczytać. Świetnie opisane realia epoki i wciągająca akcja w eleganckim stylu.

Elzbieta Kedzierska

Elzbieta Kedzierska

Ta ksiazka nalezala do moich ulubionych i jak dwadziescia lat temu, nic sie nie zmienilo. Przeczytalam ja z taka sama ciekawoscia i pasja. Rozwazania na temat natury ludzkiej - ciekawe co napisalaby dzisiaj? Pokazuje, milosc i szacunek w rodzinie, tego powinno sie uczyc w domu i w szkole. "Duma i uprzedzenie" to "ukochane dziecie" Austen Jane, "Duma i uprzedzenie" to moja "ukochana ksiazka". Pozdrawiam Elzbieta

Zostaw komentarz