Szeptucha. Kwiat paproci. Tom 1

Szeptucha. Kwiat paproci. Tom 1

Literatura piękna polska

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Seria: Kwiat paproci
Liczba stron: 342
Rozmiar 6,1 MB
Data premiery: 2016-02-04
Tytuł: Szeptucha. Kwiat paproci. Tom 1
Seria: Kwiat paproci
Autor: Miszczuk Katarzyna Berenika
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 342
Data premiery: 2016-02-04
Rok wydania: 2016
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 19016481

Szeptucha. Kwiat paproci. Tom 1 Pdf. Bogowie nie istnieją, koniec, kropka! pobyt w bielinach wywróci jednak do góry nogami jej dotychczasowe życie. W dodatku nie wierzy w te wszystkie słowiańskie zabobony. porywająca, świetnie napisana powieść, w której xxi-wieczną polską nadal rządzą piastowie, a wiara i obrzędy przodków są cały czas żywe. A wszystko przez to, że mieszko i zdecydował się nie przyjąć chrztu… gosława brzózka, zwana gosią, po ukończeniu medyny wybiera się do świętokrzyskiej wsi bieliny na obowiązkową praktykę u szeptuchy, wiejskiej znachorki. Czy jednak mieszko, najprzystojniejszy mężczyzna, jakiego do tej pory widziała, naprawdę jest tym, za kogo go uważa? i co się stanie, gdy słowiańscy bogowie postanowią sprawić, by w nich uwierzyła? słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, romans, a przede wszystkim – solidna dawka humoru! . Problem polega na tym, że gosia – kobieta nowoczesna, przyzwyczajona do życia w wielkim mieście – nie cierpi wsi, przyrody i panicznie boi się kleszczy. Na gosię czeka bowiem miłość. Szeptucha. Kwiat paproci. Tom 1 Ebook.

Komentarze

Idę czytać

Idę czytać

Nie potrafię ukryć, że pomysł na powieść jest bardzo ciekawy. Polska, a raczej Królestwo rządzone przez Piastów, czasy współczesne. Ale chwila, dlaczego Królestwo? Czyżby rządził król? Tak. W dodatku Mieszko I nie przyjął chrztu ponad tysiąc lat temu? Wszystko się zgadza. W Królestwie ciągle wierzymy w wielu bogów, a co najważniejsze dla historii zawartej w powieści, oprócz lekarzy wielkim poważaniem cieszą się szeptuchy i ich praktyki oparte na zielarstwie i wierze w bóstwa. Gosława Brzóska, zwana częściej Gosią, to dziewczyna nowoczesna, która swoją karierę wiąże z praktyką lekarską. Ani jej się śni praktykować zielarstwo na prowincji. Jednak praktyki u szeptuchy są obowiązkowe dla każdego przyszłego lekarza. Tym sposobem nasza bohaterka trafia do Bielin, spokojnej wsi, a z jej punkty widzenia wsi zabitej dechami. Podkielecka mieścina wprowadza bohaterkę w mistyczny świat, o istnieniu którego Gosia nie miała pojęcia. Przygody zaplanowane przez Katarzynę Berenikę Miszczuk dla wszystkich bohaterów to w moim odczuciu znakomita, lekka zabawa dla czytelnika. I choć Gosia Brzóska to niezbyt rozgarnięta dziewczyna, w dodatku z dość dziwnym poczuciem humoru i jeszcze dziwniejszymi lękami, to jej przeznaczenie wydaje się bardzo poważne. W całej historii nie mogło zabraknąć miłości i mężczyzny pięknego jak grecki (a raczej słowiański) bóg, nienawiści, podstępów, czarnych charakterów i bogów walczących o kwiat paproci. Pierwszy tom serii „Kwiat Paproci” to nie jest książka wysokich lotów, ale czy to ją dyskredytuje? Nie, ponieważ daje możliwość relaksu, oderwania się od rzeczywistości i możliwość zastanowienia się na tym jak mogłaby wyglądać nasza rzeczywistość, gdyby jedno zdarzenie z przeszłości nie miało miejsca. I może tylko bohaterka mogłaby być mądrzejsza:)

Anonim

Anonim

Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam! Napiszę krótko i na temat, bo sama nie lubię czytać długich recenzji. Gosława Brzózka i Mieszko Pierwszy już po pierwszym tomie zawładnęli moim sercem. Ich losy śledziłam, aż do samego końca, ale uważam, że pierwszy tom jest tak samo świetny jak i pozostałe części. To on zadecydował o tym, że jeszcze tego samego dnia, po przeczytaniu powieści, kupiłam trzy następne! Cała historia jest tak magiczna, ale zarówno wydaje się tak realna, że nie mogłam odciągnąć się od tego ebooka. Polecam kupić, a następne wieczory spędzone z książką i herbatą gwarantowane!

Anonim

Anonim

Rozczarowanie, książka raczej dla młodych czytelniczek, romansidło - choć przyznaję że zamysł był ciekawy:)

Anna Bożek

Anna Bożek

Trzyma w napięciu i wciąga w świat wierzeń .

Klaudia

Klaudia

Wyjątkowa seria. Sposób napisania jak i same perypetie bohaterki są bardzo niezwykłe. Przeplatanie bogów Polan z ówczesnymi czasami był świetnym pomysłem. Jestem oczarowana i z radością biorę się za następnie części.

Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek

Pozycja dla kobiet, które oczekują odskoczni od dnia codziennego. Trochę magii, trochę miłości. Bardzo lekka.

Alicja Dyczewska

Alicja Dyczewska

Książka jest naprawdę dobra. Ciekawie pokazuje tradycje Słowian zamieszkujących obecne tereny Polski. Widać, że autorka dobrze przygotowała się do napisania tej książki pod względem merytorycznym. Ciekawie ukazała połączenie współczesnych czasów z zamierzchłą historią Słowian. Książkę czyta się niemal jednym tchem. Właściwie nie można się od niej oderwać zanim się ją nie skończy czytać. Polecam szczególnie młodym ludziom, by poznali nasze korzenie, tradycje, które w zawoalowany sposób przetrwały do dzisiaj nawet w naszym katolickim społeczeństwie. Książkę jeszcze raz polecam.

kalatea

kalatea

Książka bardzo ciekawa, zawiera dużą dawkę humoru, a przy okazji można się dowiedzieć ciekawych rzeczy o bóstwach słowiańskich.

kpel

kpel

Książka na jeden wieczór, przewidywalna akcja, rozkoszna bohaterka. Moim zdaniem pomysł był ciekawy, ale wyszło harlekinowo. Szkoda czasu

Dorota Nowak

Dorota Nowak

No proszę! I nagle okazuje się, że mamy jakąś mitologię, nie musimy się jej wstydzić i co w tym wypadku najważniejsze w bardzo ciekawy sposób możemy się z nią zapoznać. Czekam na "Noc Kupały".

Anna Koch

Anna Koch

bardzo mnie rozczarowała taka sobie , czyta się w miarę łatwo ale bez entuzjazmu

Agnieszka4444

Agnieszka4444

Bardzo mało jest...trafiłam na takie powieści. Zabawna, nawiązuje do dawnych tradycji a jednocześnie przypomina o słowiańskich korzeniach. Polecam dla tych co z historią byli na bakier (takich jak ja!) Mam nadzieję,że solidne przygotowania autorki i opsane tradycje to prawda.....bo uwierzyłam :) I tak będę dalej opowiadać.Brawo! Już biorę się za następne (poprzednie) wydania pani Miszczuk :)

tasss

tasss

Szukałam książki lekkiej i zabawnej, ale w inteligentny sposób. Pani Miszczuk jak zwykle niezawodna. Lekkie pióro, solidny research, dobrze naszkicowani bohaterowie. A do tego w końcu coś w oparciu o naszą rodzimą mitologię :)

basia s.

basia s.

Bardzo sympatyczna ksiazka, jak podroz do innej, magicznej krainy. Mnostwo szczegolow i ciekawostek zwiazanych z legendami i wierzeniami. Goraco polecam!

Zostaw komentarz