Królestwo

Królestwo

Literatura piękna polska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 352
Rozmiar 5,3 MB
Data premiery: 2018-10-26
Tytuł: Królestwo
Autor: Twardoch Szczepan
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 352
Data premiery: 2018-10-26
Rok wydania: 2018
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 27388662

I to najtrudniejsze wyzwanie… pozostać człowiekiem. . Królestwo Ebook. O losie ojca niewiele wie, bo też mało go on obchodzi. Podobno pod ruinami byłego getta żyje nieomal mityczny ares, krwią podpisujący swoje nazistowskie ofiary… dawid, syn szapiry, przeżył wywózkę z umschlagplatz. Królestwo Pdf. Kobieta nocami wychodzi na gruzowisko, którym po polskim powstaniu stała się warszawa. Jej oczy widzą upadek dawnego „królestwa” szapiry, jej nozdrza rozpoznają zapach porzuconych resztek jedzenia, jak i trupi odór, a do jej uszu dochodzą coraz to nowe pogłoski. Żydzi, polacy i niemcy. Zdobywa pożywienie, obmyśla plan dalszej ucieczki, pieniądze wymienia na coś znacznie cenniejszego — na broń. ryfka ma jeden cel — przetrwać. Chwytająca za gardło opowieść o wojnie oraz bezkompromisowe spojrzenie na oprawców i ofiary. Spotkał w życiu wielu złych ludzi, ale nikt nie jawi mu się gorszym niż jakub szapiro… opowieść ryfki i historia dawida układają się w zaskakującą kontynuację króla, jednego z największych bestsellerów ostatnich lat. W ukryciu wspomina dawne czasy i przedwojenną potęgę jakuba. W swojej kryjówce pielęgnuje na wpół przytomnego jakuba szapirę, który niczym nie przypomina niegdysiejszego postrachu stolicy.

Komentarze

IPHONE_USER

IPHONE_USER

Ksiazka o wojnie. Tragiczne losy ludzi splataja sie z zaradnoscia zycia w tych trudnych czasach.Moje pokolenie bylo tym karmione w domu, w szkole i TV. A teraz jest poklosie tych lekcji.

rynio40

rynio40

Świetna książka polecam autor potrafi wciągnąć czytelnika

Krzysiek

Krzysiek

Znakomita. Kolejna książka udowadniają a, że Szczepan Twardoch to obecnie pierwsza liga polskiej literatury.

aleksandraschymura

aleksandraschymura

Dobry kawał powieści nawiazujacy do „Króla”. Dobrze się czyta. Polecam

tomasz kołacki

tomasz kołacki

Powieść uwrażliwia Polaka na uczucia, które targały Polakami pochodzenia żydowskiego w czasie holokaustu w Warszawie. Rzecz nadzwyczaj wzruszająca i dająca wiele do myślenia w obecnym okresie, kiedy faszystowskie, bez krzty empatii, zachowania zyskują na sile. A hasło "Polska dla Polaków bez Żydów" z Wielkanocy roku 1940 to dla naszego, tak okupacją dotkniętego narodu, wstyd i hańba. Moim skromnym zdaniem bardzo mocne i odważne uwypuklenie ludzkich dylematów pośród rozsypującego się wokół świata wartości ogólnoludzkich.Dzięki za takie podejście do tematu.

Zostaw komentarz