Władcy Polski. Historia na nowo opowiedziana

Władcy Polski. Historia na nowo opowiedziana

Historia

Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 1051
Rozmiar 45,1 MB
Data premiery: 2018-11-28
Tytuł: Władcy Polski. Historia na nowo opowiedziana
Autor: Maciejewska Beata , Maciorowski Mirosław
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 1051
Data premiery: 2018-11-28
Rok wydania: 2018
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 31004602

Władcy Polski. Historia na nowo opowiedziana Pdf. To sprawia, że te wywiady udatnie zastępują rozmowy z samymi władcami, których niestety nie możemy wypytać o ciekawe szczegóły z ich życia. Z rozmów z wybitnymi historykami wyłania się opowieść, która łączy cechy historycznej gawędy i solidnej porcji wiedzy dla każdego. "tę książkę można by streścić: „od mieszka i do stanisława augusta poniatowskiego”, lub równie dobrze: „od jerzego strzelczyka do piotra ugniewskiego”, bo to oni otwierają i zamykają listę znakomitych badaczy naszej przeszłości, którzy opowiadają nam o sukcesach i klęskach, zaletach i wadach, jak też o dokonaniach i tajemnicach naszych koronowanych władców. Przemysław urbańczyk, mediewista, archeolog, polska akademia nauk, uniwersytet kardynała wyszyńskiego "najlepsi polscy historycy o najważniejszych postaciach z naszych dziejów. Polecam!" prof. Jest to wiedza fascynująca w wielu detalach, o których przeciętny polak nie ma pojęcia, a które autorzy potrafią wyciągnąć od swoich uczonych rozmówców. Lektura obowiązkowa dla tych, którzy chcą wiedzieć, co zmienia się w naszym postrzeganiu przeszłości, co nowego odkryto w biografiach polskich królów i jakimi mitami wciąż karmią nas podręczniki." kamil janicki, historyk, publicysta, pisarz, redaktor naczelny portalu ciekawostkihistoryczne.pl . Nasi zaś monarchowie, zasuszeni w „poczcie” matejki, wydają się nudni i prowincjonalni, wciąż wegetują w rezerwacie szkolnych podręczników. a przecież dzieje naszego kraju są pasjonujące i dramatyczne! jest w nich bezwzględna rywalizacja o władzę i sukcesję, zdrady i sojusze, dworskie intrygi, romanse i walka na śmierć i życie – wszystko, czego potrzeba, by trzymać czytelnika w najwyższym napięciu. Jest to więc zarówno poczet polskich książąt i królów, jak i swoisty poczet polskich historyków, którzy o poszczególnych władcach wiedzą chyba wszystko. wciągnęła cię „gra o tron”? nie oderwiesz się od tej książki. anglicy i francuzi uczynili ze swoich władców towar eksportowy. Jest też barwna sfera życia codziennego, w którym zachodnie wpływy zderzają się z sarmackim przepychem i wschodnim rozpasaniem. „władcy polski” to historie królów i książąt polskich – od czasów najdawniejszych do ostatniego króla stanisława augusta – w zupełnie nowej odsłonie. Książki o królowej dziewicy elżbiecie czy krwawej margot mają miliony czytelników. Władcy Polski. Historia na nowo opowiedziana Ebook.

Komentarze

Alicja

Alicja

Książka bardzo przystępnie napisana. Stosunek ilości zawartych w niej informacji do ceny jest bardzo dobry. Polecam wszystkim hobbystom historii.

Jerzy Pożarowski

Jerzy Pożarowski

Bardzo ciekawa gawęda. Długa jak historia Polski. Potrzebowałem kilku miesięcy żeby ją przeczytać na Kindlu .Fantastyczne, żywe i bogate portrety władców. Dla mnie najbardziej zaskakujące rozmowy o mało wcześniej dla mnie znanym okresie wczesnego Średniowiecza. Piękny wątek narastania anarchii i stopniowe uzależnianie od obcych nacji. Tak opowiedziana historia pozwala inaczej spojrzeć na naszą bieżącą sytuację polityczną a wiele zjawisk w jej świetle staje się niemal oczywistością. Polecam.

Jerzy Pożarowski

Jerzy Pożarowski

Bardzo ciekawe dla osób, takich jak ja, amatorsko interesujących się historią. Zastanawiający jest postęp w wiedzy historycznej - przecież nowe źródła prawie się już nie zdarzają, czasami wykopaliska rzucają nowe światło na nasze dzieje. Dobry materiał na serial telewizyjny. Chciałbym zobaczyć na ekranie tych mocnych "facetów".

Zostaw komentarz