Córka zegarmistrza

Córka zegarmistrza

Literatura obyczajowa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Liczba stron: 444
Rozmiar 3 MB
Data premiery: 2019-03-13
Tytuł: Córka zegarmistrza
Autor: Morton Kate
Tłumacz: Dobrzańska Anna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 444
Data premiery: 2019-03-13
Rok wydania: 2019
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 32166682

Nikt już nie pamięta mojego prawdziwego imienia. I nikt nie wie, co naprawdę stało się tamtego lata. latem 1862 roku grupa młodych artystów, którym przewodził utalentowany i pełen pasji edward radcliffe, przybyła do birchwood manor w malowniczym oxfordshire. Ludzie pamiętają mnie jako złodziejkę, oszustkę, tę, która miała się za lepszą od innych i nie była niewiniątkiem. Córka zegarmistrza Pdf. Dla wszystkich byłam jego dzieckiem, córką zegarmistrza. Ale ich pobyt na prowincji właśnie dobiega końca: jedna z uczestniczek wyprawy została zastrzelona, druga zniknęła – podobnie jak pewna bezcenna pamiątka rodowa – a życie edwarda radcliffe’a legło w gruzach. ponad 150 lat później elodie winslow, młoda archiwistka z londynu, odnajduje skórzaną torbę, a w niej dwa pozornie niezwiązane ze sobą przedmioty: zdjęcie w kolorze sepii, przedstawiające zniewalająco piękną kobietę w wiktoriańskim stroju, i szkicownik artysty z rysunkiem domu z dwuspadowym dachem, stojącego w zakolu rzeki. dlaczego birchwood manor wydaje się elodie tak znajome? kim jest młoda kobieta na fotografii? czy kiedykolwiek pozna jej tajemnicę? "córka zegarmistrza" jest historią o skrywanym sekrecie, okrutnym morderstwie, zuchwałej kradzieży, sztuce, miłości i stracie, opowiedzianą głosem birdie bell – córki zegarmistrza, która była świadkiem i uczestnikiem tamtych dramatycznych wydarzeń. "znając twórczość i styl autorki, chociażby z zapomnianego ogrodu, czytelnik może spodziewać się po najnowszej powieści kate morton naprawdę solidnie wykonanej pracy." granice.pl"morton jest mistrzynią opowiadania wspaniałych historii." sun herald "morton w snuciu opowieści o rodzinnych sekretach z każdą powieścią jest coraz bardziej finezyjna." kirkus reviews . Córka zegarmistrza Ebook. Planowali spędzić miesiąc na łonie natury, szukając inspiracji. Edward nazywał mnie swoją muzą, przeznaczeniem. ojciec wołał na mnie birdie, mawiał, że jestem jego małym ptaszkiem.

Komentarze

anewlife.kamila

anewlife.kamila

Jestem wielką fanką Kate Morton. Od pierwszej książki którą przeczytałam. A przeczytałam już wszystko co napisała i przetłumaczono na polski język. Córka Zegarmistrza to kolejna pozycja, która miała premierę na polskim rynku. To kolejna pozycja, która czaruje od pierwszych linijek. To historia pełna magii, czaru, subtelności, niuansu. Całość misternie zbudowana tworzy idealną harmonię, od której nie mogłam się oderwać. To jedna z lepszych powieści Kate. Jak zawsze zostały ze sobą połączone dwa czasy: teraźniejszy i przeszły. Nie ma żadnego odstępstwa, żadnego zgrzytu. Nastrój pełen duchowości i tajemnicy został utrzymany prawie do samego końca, gdzie otrzymujemy rozwiązanie. Nie ma rozczarowania. Ciężko mi znaleźć słowa, aby opisać tak doskonałą książkę. Trzeba samemu przeczytać. https://www.instagram.com/p/BvjROQGAiSl/

zuzek_2008

zuzek_2008

Ciekawie napisana historia, choć na początku ciężko było mi się połapać „kto jest kim”. Fajna lektura na weekend lub krótki wyjazd. Wciąga :)

joanna kowalska

joanna kowalska

Wspaniala ksiazka.Serdecznie polecam.Niezwykla historia kunsztownie opisana.x

Mechaniczna Kulturacja

Mechaniczna Kulturacja

Epoka wiktoriańska to czas stabilizacji i dobrobytu Wielkiej Brytanii. Jest to też czas rozkwitu literatury pięknej, ponieważ to w tym okresie tworzyli Dickens, Joseph Conrad oraz siostry Brontë. Nic więc dziwnego, że nawet współcześni autorzy wracają do czasów kolonialnych i w tych ramach czasowych osadzają swoje powieści. Dobrym przykładem takiego pisarza będzie Kate Morton w swojej najnowszej powieści Córka zegarmistrza. Rok 1862. Grupka artystów szuka natchnienia w Oxfordshire, ale zamiast tego, ktoś traci życie. Zagadka śmierci pozostaje nierozwiązana, podobnie jak prawdziwa tożsamość Birdie, tytułowej córki zegarmistrza. Czasy współczesne, Londyn. Młoda archiwistka, Elodie, znajduje w starym magazynie nieoznakowane pudło. W środku znajduje się fotografia nadspodziewanie pięknej kobiety oraz szkicownik zapełniony rysunkami krajobrazu, który wydaje się kobiecie znajomy, chociaż jest pewna, iż nigdy w tym miejscu nie była. Co ją łączy z zawartością dawno zapomnianego kartonu? Nakreślenie czytelnikowi przeszłości nie jest dla autora trywialnym zadaniem. Łatwo się potknąć o merytoryczne niuanse i przypadkowo wpleść do tekstu coś zbyt współczesnego – Kate Morton poradziła sobie jednak z tym zadaniem znakomicie. Wspaniale skontrastowała ona czasy wiktoriańskie oraz współczesne, nic a nic nie tracąc przy tym na fabule. Akcja poprowadzona jest logicznie i sprawnie, dzięki czemu przedstawiona historia pochłania wręcz czytelnika. Dzieje się tak również za sprawą wszechobecnego klimatu tajemnicy oraz tego, iż autorka potrafi poruszyć emocje czytelnika. Córka zegarmistrza to powieść wielosegmentowa i wielotorowa. Wymaga od czytelnika zaangażowania, ale przy poziomie, jaki reprezentuje autorka, nie jest to problemem – powieść wręcz sama prosi się o przeczytanie, nie tylko za sprawą bardzo przyjemnego dla oka wydania. To moje pierwsze spotkanie z twórczością Kate Morton, myślę jednak, iż nie ostatnie, ponieważ pióro Australijki zasługuje na uwagę swoim stylem – potrafi ona nie tylko zaintrygować czytelnika pomysłem, ale sprawić też, by z rozdziału na rozdział odbiorca był coraz bardziej niepocieszony zbliżającym się rozwiązaniem. Historia o miłości, sekretach i morderstwie może brzmieć banalnie, jednak sztampa to ostatnie czym można określić twórczość Kate Morton. Z przyjemnością sięgnę po kolejne pozycje autorki. http://kulturacja.pl/2019/04/corka-zegarmistrza-recenzja/

Varia

Varia

Córka zegarmistrza to pierwsza książka Kate Morton, jaką miałam okazję przeczytać, ale muszę przyznać, że od razu polubiłam styl w jakim ona tworzy. To jak lawiruje między czasami i przeplata ze sobą losy różnych postaci. Powieść opowiada o młodej archiwistce Elodie Winslow, która w trakcie porządków znajduje torbę a w niej stary szkicownik i fotografię. Zaintrygowana do kogo należały te przedmioty zaczyna iść topem zagadki, dowiadując się co tak naprawdę stało się w Birchwood Manor i kim jest Birdie Bell. Wbrew pierwszemu wrażeniu i znużeniu nim akcja książki na dobre się nawiąże, jestem oczarowana klimatem i różnorodnością czasów, jakie Morton w niej zawarła. Co rusz przenosimy się do wiktoriańskiej Anglii, by za chwilę powrócić do współczesnego Londynu i właściwie nie zauważamy kiedy to następuje. Wszystko jest ze sobą spójne, harmonijne i po prostu dobrze napisane. Faktem jest, że książka jest dość opasła, ma wielu bohaterów i żeby się w tym nie pogubić, warto robić notatki, ale są dni, kiedy czegoś takiego właśnie się potrzebuje. Długi weekend i możliwość poleżenia na słońcu idealnie temu sprzyjały. Książka dla czytelników, którzy lubią niespieszne zanurzyć się w opowieści.

Ewa Kaluzynska

Ewa Kaluzynska

Uwielbiam wszystkie ksiazki Kate Morton ale ta byla chyba jedna z lepszych; pisana z jakze oryginalnej perspektywy, wciaga doglebnie i nie pozwala sie oderwac ani na chwile.

Zostaw komentarz