Złota klatka

Złota klatka

Kryminał, sensacja, thriller

Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Liczba stron: 400
Rozmiar 1,5 MB
Data premiery: 2019-04-11
Tytuł: Złota klatka
Autor: Lackberg Camilla
Tłumacz: Sawicka Inga
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Język wydania: polski
Język oryginału: szwedzki
Liczba stron: 400
Data premiery: 2019-04-11
Rok wydania: 2019
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 32505627

Nie może pozbyć się wrażenia, że poświęciła swoje ambicje na rzecz mężczyzny, który coraz bardziej się od niej oddala. kiedy jack i ich córka julienne nie wracają z rejsu łodzią, a policja dostrzega w mieszkaniu kałużę krwi, podejrzenie szybko spada na męża faye. Dręczona przez mroczne wspomnienia z fjällbacki, faye coraz częściej czuje się jak zamknięta w złotej klatce. Złota klatka Ebook. Jej idealne życie to w rzeczywistości desperackie próby zadowolenia jacka. pierwsza część nowej serii królowej szwedzkiego kryminału. inteligentna i piękna faye ma wszystko – wspaniałego męża, ukochaną córeczkę i luksusowy apartament w najlepszej dzielnicy sztokholmu. Co przed nią ukrywa? czy zabił własną córkę? nic w życiu faye nie będzie już takie, jak do tej pory. „złota klatka” to trzymający w napięciu thriller o determinacji, sile charakteru i brutalnej zemście. . Jednak pozory mogą mylić... Złota klatka Pdf.

Komentarze

Anonim

Anonim

Kolejny raz autorka mnie nie zawiodła 🙃Książkę czyta się z zapartym tchem .Absolutnie zaskakująca i wciągająca .Polecam całym serduchem 😊

Bartmir

Bartmir

Dosyć ciekawa powieść, ale za mało jak na Camille Lackberg. Jednak polecam, warto przeczytać jeśli nie zna się innych, bardzo dobrych książek tej autorki.

alicja1

alicja1

Bardzo słaba , naprawdę , bardzo jestem zaskoczona , że wokół tej szmiry tyle hałasu . Autorka przesadziła .

morgan63

morgan63

Szmira ,tandeta,badziew jakich mało.Strata czasu.

Anonim

Anonim

Czytałam z zapartym tchem, nie nudzilam sie ani przez chwilę. Gorąco polecam

Tulip

Tulip

Beznadzieja. Grafomania, sztampa, przewidywalnosc, płaskie, papierowe postaci, bezsensowne, efekciarskie sceny erotyczne. Czułam zażenowanie czytając tak słabą literaturę. Szkoda, bo przeczytałam wszystkie dotychczasowe książki tej autorki i może nie była to literatura najwyższych lotów, to jednak dobrze się czytało. Złota klatka to zwyczajnie GNIOT.

Bookendorfina Izabela Pycio

Bookendorfina Izabela Pycio

"Triumfy i pomyłki... to błędne decyzje sprawiają, że warto jest żyć." Dobry zamysł intrygi z lekkim dreszczykiem, choć z symptomami przewidywalności, zaś warstwa obyczajowa słaba, wręcz irytująca. Co prawda, wyczuwa się ciekawy kryminalny i sensacyjny pazur, ale to bardziej erotyk niż thriller, a już z pewnością nie psychologiczny. Sporo psuje nieprzekonujące zachowanie głównej bohaterki, mizerna oprawa uzasadniająca jej zachowanie i postawy. Niby zemsta zdradzonych kobiet, front przeciw męskiej dominacji, odwołania do siły charakteru, a jednak uczynienie z kluczowej postaci istoty pozbawionej rozumu i poczucia własnej wartości, pozwalającej traktować się w sposób poniżający i uwłaczający, bez choćby najmniejszej refleksji. Rozumiem zamierzenia autorki, konieczność naświetlenia odpowiedniego tła, balansowania na granicach ekstremalności, lecz uczyniono to szablonowo, stereotypowo, płasko i łopatologicznie, nie pozostawiono miejsca dla czytelnika do przyjemności dokonywania własnych interpretacji, nie wspominając już o snuciu domysłów i przypuszczeń. I właśnie sztuczność i niewiarygodność są mankamentami powieści. Za to koncepcja mrocznej przeszłości Faye, tajemnice wokół dawnego życia, mają potencjał do zajmującego rozwinięcia, podobnie jak przerażające podejście bohaterki do pojawiających się przeszkód i niewygodnych ludzi. Przeważają negatywne wrażenia po spotkaniu z książką, po tym nazwisku oczekiwałam sprytnego budowania napięcia, atmosfery niepewności i angażowania wyobraźni odbiorcy, a otrzymałam niedopracowaną pod wieloma względami opowieść, po prostu nieudany eksperyment literacki. Trzydziestodwuletnia Faye Adelheim, porzuca studia i pasje, aby oddać się rodzinie. Kobieta całkowicie rezygnuje z siebie, zapomina o ambicjach i potrzebach zawodowych, poświęca wszystko mężowi i córce. A przecież fantastycznie odnajdywała się w świecie biznesu, intuicyjnie wyczuwała potrzeby rynku, wniosła ogromny wkład w tworzenie firmy, która teraz szykuje się do wejścia na giełdę. Inteligentna, piękna i bogata Faye daje się zamknąć w złotej klatce, co istotne, bez prawa głosu i decydowania. Jedno zaskakujące zdarzenie uruchamia lawinę nieoczekiwanych zwrotów, zmianę barw relacji, wkraczamy w niebezpieczną grę, wypełnioną zdradą i zemstą. bookendorfina.pl

anonymous

anonymous

Wielkie rozczarowanie! Po znakomitych kryminałach coś na pograniczu łzawego romansu i Dynastii. Szkoda czasu.

Jarosław Rączka

Jarosław Rączka

Myślę, że żaden zwolennik Camili nie będzie zawiedziony 😊

IVO

IVO

Dobrze się czyta, choć poprzednie książki Camilli Lackberg bardziej przypadły mi do gustu.

Anonim

Anonim

Średnia ,nie przepadam za takimi treściami .Czyta sie dobrze

Agnieszka Mudel

Agnieszka Mudel

Świetna książka, do końca trzyma w napięciu !!!!!!

Agnieszka Mudel

Agnieszka Mudel

Świetna książka, do końca trzyma w napięciu !!!!!!

Małgorzata Niemtur

Małgorzata Niemtur

Dawno nie czytałam książki, której bohaterka tak bardzo by mnie zbulwersowała. Przedstawiony w książce obraz kobiety jest po prostu szkodliwy, jej „siła” to w ujęciu autorki zwyczajna psychopatia. Pomijam już fakt, że do thrillera temu daleko, nie czułam ani zaciekawienia, ani zaskoczenia (a wcale nie nie jestem mistrzem rozwiązywania kryminałów w trakcie czytania). Czyta się szybko, ale i tak nie warto.

nacik1

nacik1

Świetna książka, przeczytana jednym tchem! Jednak końcówka mogłaby być prostsza, mniej namotana - byłaby wtedy bardziej wiarygodna!

Ewa Nedomová

Ewa Nedomová

Niezla, lekka , stybko sie czyta. Idealna do pociagu. Jednak nie tak dobra jak inne ksiazki tej autorki

Anonim

Anonim

Kompletnie inna strona Camilla Lackberg! Na początku było mi trudno się przyzwyczaić do specyficznego charakteru książki, ale potem mnie wciągnęła. Polecam serdecznie!

Piotr Sitkowski

Piotr Sitkowski

Camilla w dobrej formie, fajnie się czyta, trzyma w napięciu, polecam

Paweł Ślusarczyk

Paweł Ślusarczyk

Autorka sagi o policjantach z miasteczka Fjällbacka, po niezbyt udanej dziesiątej części sagi, „Czarownica” postanowiła zrezygnować z klasycznego kryminału i dla odmiany spróbować swoich sił w innych gatunkach literackich. Książka jest zakwalifikowana jako thriller psychologiczny, niestety niezbyt trafnie. Jeżeli ktoś się nastawiał na mocniejsze wrażenia, będzie niewątpliwie zawiedziony. Powieść trudno jednoznacznie zaszufladkować. Dostajemy zatem zbitek różnych gatunków, takich jak: literatura obyczajowa, erotyczna, czy też romans ze wstawkami elementów kryminalnych, od których zaczyna się powieść i ci, którzy nie czytają opisów reklamowych, w połączeniu z nazwiskiem autorki, mogliby przypuszczać, że zaraz rozpocznie się śledztwo. Kompozycyjne książka została podzielona na trzy przeplatające się okresy czasowe. Obecny – najbardziej obszerny, rozgrywający się w przeciągu kilku lat, rok 2001, kiedy poznaje się para głównych bohaterów, czyli Jack i Faye, której oczami w tym etapie poznajemy wydarzenia oraz trzeci, najstarszy okres, lata dzieciństwa Faye. Całość recenzji na: http://pawelslusarczyk.eu/2019/04/17/lackberg-camilla-zlota-klatka/

Aleksandra Giedrys

Aleksandra Giedrys

Szybko się czyta, lecz niestety nie ma nic wspólnego z poprzednią seria.

Zostaw komentarz