Taśmy rodzinne

Taśmy rodzinne

Literatura piękna polska

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Liczba stron: 241
Rozmiar 1,2 MB
Data premiery: 2019-04-10
Tytuł: Taśmy rodzinne
Autor: Marcisz Maciej
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 241
Data premiery: 2019-04-10
Rok wydania: 2019
Format: EPUB UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 32577037

Żeby nakłonić ojca do zmiany zdania, musi przekonać do siebie matkę, siostrę i brata, którzy postanowili o nim na zawsze zapomnieć. z przezabawnej historii o próbach radzenia sobie z dorosłością "taśmy rodzinne" przeradzają się w poruszającą sagę rodzinną. Taśmy rodzinne Pdf. marcin małys ma 30 lat, 63 tysiące złotych długu i mętną wizję własnej przyszłości. kiedy ojciec decyduje się go wydziedziczyć i przekazać wielomilionowy majątek na cele dobroczynne, marcin postanawia odzyskać należne mu dziedzictwo. O tym, czego nigdy nie dowiemy się o cudzej rodzinie i o pewnej taśmie vhs. . Taśmy rodzinne Ebook. To opowieść o magicznej i fatalnej sile pieniądza, narodzinach fortun nowobogackich, toksycznym poczuciu wyjątkowości i skutkach manipulowania wspomnieniami.

Komentarze

Michał

Michał

Super Książka

cytryna

cytryna

Prawdopodobnie nie sięgnęłabym po "Taśmy rodzinne", gdyby nie pozytywne opinie recenzentów, których zdanie podzielałam dotąd w przypadku innych tytułów. Czy jestem uprzedzona do debiutów? Może trochę. Każda książka nieznanego dotąd autora to pewne ryzyko - czego się spodziewać? Czy jest to autentycznie dobra historia, czy jedynie dobry opis z tyłu okładki? Wszelkie obawy związane z tą książką okazały się bezzasadne. Fantastyczna historia, spisana w iście magnetyczny sposób. Nie mogłam się oderwać od lektury i przeczytałam ją w niecałe dwa dni. "Taśmy rodzinne" sprawiły, że na pewno będę obserwować dalszą twórczość Macieja Marcisza. Jeśli postanowi napisać kolejną powieść, to sięgnę po nią w ciemno.

lipaeug

lipaeug

Skończyłem niedawno "Taśmy rodzinne" Macieja Marcisza i cóż to był za debiut! Naprawdę wspaniała opowieść. Autor, z niezwykłą lekkością i autentyzmem pokazuje codzienne życie, dosyć trudne, finansowo, dla głównego bohatera zestawia z historią rodzinny, bogaceniem się swojego ojca czy dzieciństwem w czasie transformacji w latach 90tych. Marcisz bardzo naturalnie pisze o pieniądzach, temacie bardzo trudnym dla Polaków. Przedstawia je dla każdego z bohaterów zupełnie inaczej, ale pokazuje niestety jak ważne są one w naszym życiu. To bardzo ciekawy debiut i na pewno warto zainteresować się tym pisarzem - czekam na kolejne powieści.

pippa

pippa

Po wielu pozytywnych recenzjach (m.in. lubianego przeze mnie Zwierza popkulturalnego) postanowiłam dać Maciejowi Marciszowi szansę. Udany debiut, w dodatku polskiego autora. Zachwyciła mnie niesamowita wręcz swoboda autora w pisaniu o rzeczach trudnych (oraz, mimo że nie powinno się oceniać książek po okładce, fantastyczny projekt okładki!). Warto sięgnąć!

Zostaw komentarz