Emigracja

Emigracja

Literatura piękna polska

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Liczba stron: 194
Rozmiar 2,5 MB
Data premiery: 2019-05-22
Tytuł: Emigracja
Autor: Malcolm XD
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 194
Data premiery: 2019-05-22
Rok wydania: 2019
Format: EPUB UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 32952186

Piotr cyrwus, marian dziędziel, jan nowicki czy anna radwan). „emigracja” to książka o młodym człowieku, który po ukończeniu małomiasteczkowego liceum decyduje się na wyjazd zarobkowy do wielkiej brytanii. debiutancka powieść najbardziej nieznanego autora w polsce. malcolm xd w ciągu ostatnich kilku lat opublikował w internecie kilkadziesiąt krótkich opowiadań, które przyciągnęły przed ekran ponad 2 miliony czytelników. Emigracja Pdf. To opowieść o dorastaniu w powiatowej polsce, obfitującej w przygody trasie do londynu i samym życiu emigranta. O tirowcach, cygańskich handlarzach kamperami, anarchistach-squattersach, recydywistach ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, rosyjskich oligarchach, zubożałej angielskiej arystokracji, stulejarzach i klubach go-go. . Emigracja Ebook. W charakterystyczny „pastowy” sposób opowiada o jednym z najważniejszych polskich zjawisk społecznych ostatnich dekad, które nadal nie zostało w wyczerpujący sposób przedstawione w polskiej literaturze. To spod jego klawiatury wyszła kultowa już historia o „ojcu wędkarzu”, która doczekała się nawet ekranizacji (scenariusz do „fanatyka” napisał sam malcolm xd, reżyserią zajął się michał tylka, a w filmie zagrali m.in.

Komentarze

Marta Nowak

Marta Nowak

Przyjemna lekka książka o realiach życia na emigracji :)

Karolina

Karolina

dawno mi się nie czytało tak lekko

Anonim

Anonim

świetnie napisane, humorystyczne przygody chłopaka na emigracji. Czytało mi się bardzo przyjemnie. Polecam szczególnie dla młodych czytelników

Anonim

Anonim

Akurat na wakacje. Dobrze się czyta. Zabawna i jakże prawdziwa.

Anonim

Anonim

"(...) nie chcę stworzyć fałszywego obrazu, że na takiej emigracji jest tylko wóda, bicie się po mordzie i szeroko pojęta patologia. W tym, co tutaj opisuje, znajdziecie jej pewnie więcej niż w swoim codziennym życiu, ale nie dlatego, że osoby, które spotkałem były gorsze od tych z waszego otoczenia, tylko po prostu znajdowały się w innej sytuacji życiowej." ___ Dzisiejszy #instawtorek leży mi jak nigdy! Tematem jest #dzieńwłóczykija, który pasuje zarówno do książki jak i zdjęcia, na który pomysł miałam już wcześniej. Czyż emigrant nie jest po części włóczykijem? Ten z książki "Emigrancja" @malcolmxd_official na pewno! ___ Autor lektury, pochodzący z miejscowości określonej liczbą mieszkańców 10000-1999, będący również głównym bohaterem książki, wyjeżdża z kolegą do Wielkiej Brytanii w celach zarobkowych. Podróż pełna niespodzianek, rodacy budzący postrach, pełnowymiarowe multikulti, przygody serwujące kilka wzlotów i dużo więcej upadków. To wszystko składa się na przezabawną, a jednocześnie cholernie smutną historię polskiego emigranta w Anglii. ___ Tę książkę albo się pokocha, albo znienawidzi. Zarówno sama treść, jak i język, którym jest napisana, dzieli czytelników na dwa obozy. Ja, od pierwszych stron, przydzieliłam się do tego, którego opinie są pozytywne. Śmiałam się niezliczoną ilość razy, ale przynajmniej trzy z nich skończyły się łzami! Dawno się tak nie ubawiłam. To zdecydowanie mój humor. Kiedyś mieszkałam w Londynie przez 4 miesiące i często go odwiedzałam, ale nigdy nie miałam "przyjemności" poznać tego miasta od strony opisanej w książce. I chociaż pamiętam polską Ścianę Płaczu, ogłoszenia na sklepach odbierające godność niejednej Polce, masowe ilości polskich emigrantów i dzielnice w większości przez nich zamieszkiwane, to mój pobyt zaliczał się bardziej do British Dream bedąc jedną z lepszych przygód w życiu. Zapewne nie każda historia tymczasowej pracy na zachodzie wygląda tak jak historia Malcolma i przedstawionych przez niego postaci. Warto jednak pamiętać, że często wyobrażenie nieświadomego emigranta jest dalekie od rzeczywistości, a pobyt zarobkowy bardzo ciężki.

soula

soula

Naprawdę śmieszna rzecz. Świetnie zbudowana historia, szybko się przeczytało

Anonim

Anonim

Super

Anonim

Anonim

Świetna, zabawna książka. Spostrzegawcze obserwacje ludzi i sytuacji, akcja opowiadań umiejętnie rozkręcana aż do granic absurdu. Lekko i przyjemnie się czyta .

ppietruszka

ppietruszka

Bardzo przyjemna i szybko przeczytana książka. W większości zabawna, ale uderza czasami w bardziej poważne tony.

Zostaw komentarz